(VIDEO) KIŠA GOLOVA U BUNDESLIGI! Kovač prekinuo crnu seriju, napadač Borussije zabio velemajstorski lob!

Hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač može barem malo odahnuti na klupi Bayerna nakon što je njemački velikan na gostovanju pobijedio Wolfsburg 3-1 prekinuvši niz od četiri susreta bez pobjede.

Nakon što je otvorio sezonu sa sedam uzastopnih pobjeda, Bayern je u zadnja četiri susreta upisao dva remija i dva poraza što je izazvalo lagano podrhtavanje na Allianz Areni. Dio njemačkih medija je čak počeo pisati kako je Kovač prekrižen i da vodstvo kluba traži novog trenera.

Međutim, čelnici Bayerna su u petak sazvali novinarsku konferenciju na kojoj su pružili podršku bivšem izborniku hrvatske reprezentacije optuživši novinare za nekorektno pisanje. Stoga ne čudi kako je gostovanje Bayerna u ‘vučjem gradu’ izazvalo veliki interes njemačke sportske javnosti. Bavarci su uspješno odradili posao, premda je domaćin više od pola sata imao igrača više.

Bayern je odlično ušao u susret i golovima Roberta Lewandowskog (30, 48) je poveo 2-0. Problemi su počeli u 57. minuti kada je Arjen Robben isključen zbog drugog žutog kartona, a samo šest minuta kasnije Wout Weghorst je smanjio. Ipak, pobjedu gostima je osigurao James Rodriguez u 72. minuti na asistenciju najboljeg igrača utakmice Lewandowskog. Josip Brekalo je za Wolfsburg igrao do 60. minute.

Borussija Dortmund je rutinski odradila gostovanje u Stuttgartu pobijedivši sa 4-0 čime je zadržala vodeću poziciju na ljestvici. Gosti su već nakon 25 minuta vodili 3-0 golovima Jadona Sancha (3), Marca Reusa (23) i Paca Alcacera (25). Uvjerljivu pobjedu Borussije potvrdio je Max Phillip u 85. minuti. Borna Sosa nije nastupio za domaći sastav.

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Nurnberg sa 3-1, a Andrej Kramarić je u pobjedničkim redovima odigrao cijeli susret. Golove za goste zabili su Reiss Nelson (50, 57) i Adam Szalai (67), dok je pogodak za Nurnberg zabio Hanno Behrens (18-11m).

Bayer Leverkusen je odigrao 2-2 protiv Hannovera izjednačivši u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali nisu izdržali. Strijelci za Bayer bili su Lars Bender (34) i Karim Bellarabi (90+4), dok su pogotke za gostujući sastav zabili Florent Muslija (25) i Felipe (54). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer.

Augsburg i RB Leipzig su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 20 bodova, Bayern je skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, dok je treći Leipzig sa 15 bodova.

REZULTATI
Nurnberg – Hoffenheim 1-3 (Behrens 18-11m / Nelson 50, 57, Szalai 67)
Bayer Leverkusen – Hannover 96 2-2 (Bender 34, Bellarabi 90+4 / Muslija 25, Felipe 54)
Stuttgart – Borussia Dortmund 0-4 (Sancho 3, Reus 23, Paco Alcacer 25, Philipp 85)
Augsburg – RB Leipzig 0-0
Wolfsburg – Bayern 1-3 (Weghorst 63 / Lewandowski 30, Lewandowski 48, James Rodriguez 72)
Večeras: Schalke 04 – Werder Bremen

U petak:
Eintracht – Fortuna 7-1 (Haller 20-11m 50), Jović 26, 34, 53, 69, 72 / Lukebakio 54)