(VIDEO) NIZOZEMCI UNIŠTILI SVJETSKE PRVAKE! Francuzi nisu imali šanse zbog nevjerojatnih grešaka

Nogometaši Nizozemske su u Rotterdamu pobijedili svjetske prvake Francuze s 2-0 u skupini 1 najelitnijeg razreda Lige nacija.

Nizozemci su poveli golom Wijnalduma minutu prije kraja prvog dijela nakon velike greške francuske obrane. U drugom dijelu su Nizozemci propustili mnogo prilika, a mrežu Francuza je od većeg poraza čudesno čuvao Lloris, sve do 96. minute kada je iz kaznenog udarca Depay “panenkom” postavio konačnih 2-0. Francuska je ostala na 7 bodova, a Nizozemska ima 6, te će osvojiti skupinu ukoliko u zadnjem dvoboju ostanu neporaženi kod Njemačke.

U Ligi B Danci su u Cardiffu pobijedili Wales s 2-1 i osigurali prvo mjesto u skupini i promociju u najviši razred.

U Ligi D borbu za prvo mjesto vode Makedonci i Armenci. Makedonci su slavili s 2-0 kod Lihtenštajna, dok su Armenci s 6-2 u gostima pobijedili Gibraltar, uz čak četiri gola Movsisjana.

LIGA A

SKUPINA 1

Nizozemska – Francuska 2-0 (Wijnaldum 44, Depay 90+6pen)

POREDAK: Francuska 7, Nizozemska 6, Njemačka 1

LIGA B

SKUPINA 1

SLOVAČKA – UKRAJINA 4-1 (Rusnak 6, Kucka 26, Zrelak 52, Mak 61/Konopljanka 47)

POREDAK: Ukrajina 9, Češka 3, Slovačka 3

SKUPINA 4

WALES – DANSKA 1-2 (Bale 89//Joergensen 42, Braithwaite 88)

POREDAK: Danska 7, Wales 6, Republika Irska 1

LIGA C

SKUPINA 3

CIPAR – BUGARSKA 1-1 (Zachariou 24//Dimitrov 89pen)

SLOVENIJA -NORVEŠKA 1-1 (Verbič 9//Johnsen 85)

POREDAK: Norveška i Bugarska po 10, Cipar 5, Slovenija 2

LIGA D

SKUPINA 4

GIBRALTAR – ARMENIJA 2-6 (De Barr 10, Priestley 78//Movsisjan 27, 48, 52, 54, Kartašjan 66, Karapetjan 90+4)

LIHTENŠTAJN – MAKEDONIJA 0-2 (Bardi 53, Nestorovski 90+1)

POREDAK: Makedonija 12, Armenija 9, Gibraltar 6, Lihtenštajn 3