(VIDEO) PRIMERA: Pobjede Barcelone i Reala s lijepim učincima Rakitića i Kovačića

Facebook

Nogometaši Real Madrida s uvjerljivih su 4-2 kao gosti svadali Leganes u utakmici 30. kola španjolskog prvenstva i zadržali se na vrhu ljestvice s dva boda prednosti i utakmicom manje u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu koja je u derbiju kola s 3-0 svladala Sevillu na svom Camp Nou.

Barcelona nije imala poteškoća protiv Seville, lako je dosegnula 3-0 uz sjajnu partiju hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića koji je bio nagrađen otvorenim pljeskom punog stadiona kada je u 80. minuti izašao iz igre.

Prvi pogodak Barcelona je postigla u 25. minuti, akciju je začeo Rakitić, nastavio Messi a atraktivno završio Suarez, škaricama. Samo tri minute kasnije Barcelona je uvećala prednost, sada je Suarez asistirao Messiju. Potom, dvije minute kasnije pet je zabio Messi, Barcelona je od 25. do 33. minute stigla do tri pogotka i utakmica je bila rješena.

Već u prvom poluvremenu dvoboja Leganesa i Reala bilo je pet pogodaka, pogotkom Ramireza (15) i dvaput Moratte (18, 23) Real je poveo s 3-0, a asistirao je i naš Kovačić… No, domaćin je smanjio golovima Gabriela i Nevesa u 32. i 34. minuti. U nastavku je nesretni Mantovani zabio autogol za 4-2 vodstvo Reala.

Na svom terenu Alaves je poražen protiv Osassune, u smiraju utakmice, u 88. minuti pobjedonosni gol za goste dao je Berunguer.

Deportivo i Granada igrali su bez pogodaka, dočim je Sporting Gijon poražen na svom terenu u dvoboju protiv Malage, Ramirez je dao pogodak u 40. minuti.

U vodstvu je Real sa 71 bodom, Barcelona ima 69, madridski Atletico 61 bod…