(VIDEO) SJAJNI MODRIĆ ZADRŽAO REAL U UTRCI ZA NASLOV! Fantastičnim pogotkom pogurnuo Kraljevski klub prema uvjerljivom slavlju

Madridski Real sinoćnjom je pobjedom kod Granade u 36.kolu zadržao korak s Atleticom u borbi za naslov prvaka. Real je bio uvjerljiv i slavio je s 4:1.

A na putu do gostujuće pobjede istaknuo se Luka Modrić, koji je odradio punu minutažu u dresu Madriđana i bio strijelac prvog pogotka za goste.

Modrić je u 17. minuti zatresao mrežu Granade.  Učinio je to na kraju odlične Realove akcije, sa zaključkom jako lijepim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora.

Gol hrvatskog majstora pogledajte ovdje.

Real sve riješio u završnici

Modrić je u ranoj fazi utakmice iskoristio proigravanje 19-godišnjeg Miguela Gutierreza, utrčao je u pravi trenutak iza protivničke obrane i preciznim udarcem poslao je loptu kroz noge Granadinog golmana Ruija Silve.

Gosti iz Madrida povisili su vodstvo zaslugom Rodryga u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena, a Granada je u drugom poluvremenu vratila nadu u povratak golom Jorgea Moline u 71. minuti. No, ta domaća nada nestala je u završnoj fazi susreta. To se dogodilo brzinski, u samo dvije minute, kada su Realu bijeg do završnih 4:1 donijeli Alvaro Odriozola (75′) i Karim Benzema (76′).

Madridski klubovi na vrhu

Real je ovom pobjedom kako smo rekli zadržao korak u borbi za naslov prvaka s gradskim rivalom Ateleticom.  Momčad Diega Simeonea i dalje ima dva boda prednosti a oni su  u srijedu u 36. kolu kod kuće s 2:1 slavili protiv Real Sociedada.

Idući izazovi na madridske klubove stižu u nedjelju u pretposljednjem kolu Primere. Atletico će dočekati Osasunu, dok Real ide u Bilbao, gdje će se sresti s domaćim Athleticom. Borba za naslov prvaka Španjolske bit će neizvjesna očito do samog kraja.