(VIDEO) Subašić ponovo spasio Monaco: Pogledajte kako brani hrvatska ‘jedinica’

Facebook: AS Monaco

U posljednjim trenucima utakmice domaćin je imao dvije izvrsne prilike za izjednačenje, ali Subašić je bio neumoljiv. U trećoj minuti sudačke nadoknade obranio je udarac Camare, a minutu kasnije isti je igrač pucao glavom nakon kornera, ali Subašić je izvukao loptu ispod prečke.

U utakmici 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je svladao na gostovanju Montpellier s 2:1 i time si je prolongirao status prvog na ljestvici Le Championata. Monaco je već nakon 20 minuta igre imao vodstvo od 2:0, zabili su Kamil Glik i Kylian Mbappe. Montpellier je početkom drugog dijela smanjio preko Vitorina Hiltona koji je matirao Danijela Subašića glavom nakon centaršuta iz kornera.

Monaco je do kraja susreta imao par odličnih prilika koje bi riješile utakmicu, ali drama se prolongirala jer nitko nije bio precizan. U 88. minuti Monaco ostaje bez Jemersona koji dobija crveni karton, a onda je krenula prava napetost u kojoj je briljirao hrvatski vratar.

PSG je jedva svladao Lille s 2:1. Poveli su golom Cavanija u 70. minuti, a Lille je poravnao u 86. minuti. Na kraju je u drugoj minuti sudačke nadoknade Lucas Moura zabio za pobjedu Parižana. Bordeaux je potopio Caen s 4:0 na gostovanju. Strijelci su bili Diego Rolan (11.), Francois Kamano (22., 63.) i Jaroslav Plasil (90.).