(VIDEO) U POLUFINALE: Velika neizvjesnost, produžeci, jedanaesterci, na koncu plasman izborili Celta, Manchester United, Ajax i Lyon

Screenshot

U Istanbulu je Besiktas pobijedo s 2-1, baš kao što je ovu momčad u prvoj utakmici pobijedio Lyon. Talisca je doveo Besiktas do 1-0, za 1-1 zabio je Lacazette, da bi Besiktas došao do 2-1 udarcem, opet, Talisce. S 2-1 se moralo u produžetke gdje nije bilo golova i morali su odlučivati jedanaesterci. Uspješniji je bio Lyon, utakmica je na kraju završila 8-8, no Lyon se izvukao iz gotovo izgubljene situacije.

Samo je Celta iz Viga izborila plasman u polufinale Europske lige nakon dvije utakmice po 90 minuta, španjolska momčad bila je bolja od belgijskog Genta, ostale tri utakmice odlučene su tek u produžecima ili na jedanaesterce. Polufinale su se plasirali Celta, Manchester United, Ajax i Lyon.

Dakle, Celta Vigo je u prvoj utakmici pobijedila 1-0, sad je u Belgiji izvukla 1-1 i prošla dalje. Sisto je u 63. minuti doveo Celtu u vodstvo, samo četiri minute kasnije izjednačio je Trossard. Tako je i ostalo, Španjolci su mogli slaviti lijepih 1-1 za prolaz.

Manchester United debelo se namučio u drugoj utakmici protiv Anderlechta, završilo je nakon 90 minuta kao i u Bruxellesu, 1-1. Već u 10. mninuti United je poveo golom Mikhtaryana, a poravnao je izvrstan Andrelecht pogotkom Haninija u 32. minuti. Potom je Mourinhova momčad promašila nekoliko izglednih situacija, a ozlijedio se i izašao iz igre Ibrahimović. Moralo se u produžetke gdje je odluku donio sjajnom varkom i golom Rashford u 107. minuti, 2-1 za Manchester United i polufinale je bilo tu.

Schalke je u prvoj utakmici protiv Ajaxa bio poražen s 2-0, uspio je na svom terenu u Gelsenkirchenu golovima Gortzke i Burgstallera doći do izjednačenja, potom ju produžetku i povesti s 3-0 golom Caliguria u 101. minuti, ali u 111. minuti Ajax je postigao gol vrijedan prolaza, strijelac je bio Viergever. Schalke je sve dao potom u napad i primio još jedan gol, zabio ga je za Ajax Yontes, za konačnu 3-2 pobjedu Schalkea, ali nedoovoljnu za polufinale.