Još ‘samo’ jedna pobjeda i nogomet se vraća kući: U ludoj završnici Engleze spasio joker s klupe

Engleska i Španjolska će u nedjelju odlučiti tko će biti novi prvak Evrope. Tri Lava su se pridružila Furiji nakon dramatične završnice polufinala protiv Nizozemske. Rezultat je glasio 2:1, a junak je Ollie Watkins.

Utakmica na stadionu u Dortmundu nije bila pretjerano zanimljiva, a odlučena je u sudačkoj nadoknadi za drugo uzastopno finale Engleske na Euru.

Ništa nije slutilo da će Englezi u novo finale jer su Nizozemci bile ti koje su stigli do vodstva. Već u uvodnim minutama je zabio Xavi Simmons.

Možda i nešto bude od Gattusovog Hajduka: Hajdukov Yamal sjajnim golom srušio Mourinhov Fener

Simmons je u 7. minuti doveo Nizozemce u vodstvo, ali već desetak minuta kasnije stvari su se vratile na početak pošto je Harry Kane zatresao mrežu. Kane je zabio iz penala za izjedanačanje rezultata na 1:1 i taj rezultat je na semaforu stajao sve do sudačke nadoknade vremena.

Gareth Southgate je desetak minuta prije kraja ubacio Watkinsa protiv Kanea te napravio pravi potez.

Nogometaš Aston Ville se odlično snašao u jednoj situaciji te zabio gol za veliku pobjedu i plasman u novo finale, drugo u nizu.